İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

09 ARALIK 2021, PERŞEMBE   

6

KAMUDA ÇALIŞAN MESLEKTAŞLARIMIZIN MAAŞ ZAMLARI ENFLASYONA MAHKUM EDİLMİŞTİR

    Yayına Giriş Tarihi: 26.08.2021 00:00   Güncellenme Zamanı: 26.08.2021 11:25:39  Yayınlayan Birim: ESKİŞEHİR ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 26.08.2021 11:25:22

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulunun, kamu emekçilerinin maaşlarına yapılan zam hakkında yaptığı açıklama. 26.08.2021

Kamuda Çalışan Meslektaşlarımızın Maaş Zamları Enflasyona Mahkum Edilmiştir

Hükümet ile memur sendikaları arasında 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinin sonucunda, memur ve memur emeklilerinin maaşlarına 2022`nin ilk altı ayı yüzde 5, ikinci altı ayı yüzde 7, 2023`ün ilk altı ayı yüzde 8, ikinci altı ayı yüzde 6 ve enflasyon farklarından oluşan zam yapılmıştır.

Ortaya çıkan sonuçla, memur maaşlarındaki artış resmi enflasyona mahkum edilmiş, geçmiş kayıplar telafi edilmemiştir.

Kamuda çalışan inşaat mühendisi meslektaşlarımız için durum hiç de iç açıcı değildir. Liyakat ve görevde yükselme, inşaat mühendisleri de dahil olmak üzere kamuda çalışanların tümünün genel sorunu durumundadır. Meslektaşlarımızın kıdem yükselişlerinin mesleki birikimi yansıtmadığı bilinen bir gerçektir. Bununla birlikte söz konusu maaş artışlarının vahameti göz önünde bulundurulduğunda kamuda çalışan inşaat mühendislerinin koşullarının son maaş zamlarıyla birlikte daha da gerileyeceği açıktır.

Başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere 3600 ek gösterge talebi karşılık bulmamış, mühendislerin de hak ettikleri ek göstergelerin yükseltilmesi gerçekleşmemiştir.

İnşaat Mühendisleri Odası olarak, yapılan maaş zamlarının kamuda çalışan tüm memurlara ve meslektaşlarımıza yapılmış bir haksızlık olduğunu vurguluyor, kamuda liyakatsiz atamaların ve kıdem yükselişlerinin son bulmasını, mühendislerin ek göstergelerinin yükseltilmesini talep ediyoruz.

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

Yönetim Kurulu


Okunma Sayısı: 26

Eskişehir Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.