8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ VE KOKTEYLİ

Şubemizin Kadın Mühendisler Çalışma Grubunun hazırladığı 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Etkinliği ve Kokteylimiz 11 Mart 2020 tarihinde Şube binamızda gerçekleşti.

Eklenme Tarihi: 13/03/2020

Şubemizin Kadın Mühendisler Çalışma Grubunun hazırladığı 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Etkinliği ve Kokteylimiz 11 Mart 2020 tarihinde Şube binamızda gerçekleşti.

Etkinlik, Şube Yönetim Kurulu Üyemiz ve Şubemizin Kadın Mühendisler Çalışma Grubu başkanı Fatma OKUMUŞ`un açılış konuşmasıyla ve ardından Eskişehir Devlet Mühendislik Mimarlık Akademisi İnşaat Mühendisliği Bölümü`nün ilk kadın mezunu ve Şubemizin ilk kadın üyesi olan 13232 Sicil Nolu üyemiz Ayşe Ferda BELGİN`in söyleşisiyle başladı. Sonrasında Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi / Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü / Yönetim ve Çalışma Sosyolojisi A.D.Öğretim Üyesi Doç.Dr. Zerrin SUNGUR TAŞDEMİR`in "İş Yaşamında Kadın ? Kadın Mühendisler" konulu sunumuyla devam etti. ESOGÜ ve ESTÜ kadın Genç-İMO temsilcileri Funda COŞKUN, Beren SARUHAN, Özge NALBANT, Sema BAL, Büşra Semra ÇAK tarafından "Geçmişten Günümüze İlham Veren Kadın İnşaat Mühendisleri" başlıklı sunum yapıldı. "İlham Veren Mektuplar" bölümünde genç-İMO Temsilcisi Funda COŞKUN, gençlerden meslek büyüklerine yazmış olduğu mektubu okurken, meslek büyüklerinden gençlere olan mektubu da kaleme alan üyemiz Zehra DÜZGÜNEŞ okudu. Şubemiz tarafından,  sunum gerçekleştiren tüm katılımcılar ve program sunucusu Cennet KOCAMAN adına TEMA Vakfı`na ağaç fidanı hediye edildi. Fidan Sertifikalarının takdiminin ardından katılan tüm kadınlarımıza çiçek hediye edilerek 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlandı ve etkinliğimiz binamızda düzenlenen kokteyl ile son buldu.TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası