Eskişehir Şubesi Kadın Mühendisler Çalışma Grubu: `Bu cinayeti şiddetle kınıyoruz!`

Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi?nde araştırma görevlisi olan Ceren Damar Şenel?i, bir bilim insanını kontrolsüz bireysel silahlanmanın sonucu olarak genç yaşında kaybettik. İnşaat Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi Kadın Mühendisler Çalışma Grubu bu konuda hakkında açıklama yaptı.

Eklenme Tarihi: 22/01/2019

Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi`nde araştırma görevlisi olan Ceren Damar Şenel`i, bir bilim insanını kontrolsüz bireysel silahlanmanın sonucu olarak genç yaşında kaybettik. İnşaat Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi Kadın Mühendisler Çalışma Grubu olarak bu cinayeti şiddetle kınıyoruz.

Bu tarz cinayetler, üzülerek görüyoruz ki gün geçtikçe artmaktadır. Eskiden kopya çekerken yakalanınca utanan, yüzü kızararak öğretmenden özür dileyen bir toplumduk biz. Ama şimdi şiddet yanlısı bir güruh yaratmanın tehlikesi ile karşı karşıyayız. Sorumlular bu durumu bir an önce görmeli, eğitici yöntemlerle toplumu acilen bu bulaşıcı davranış bozukluğundan kurtarmalıdır. Ne yazık ki katledilenler ve ezilenler, çoğunlukla çocuklar, kadınlar ve masum insanlardır.

Genç akademisyenin kendisine Allah`tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI ESKİŞEHİR ŞUBESİ KADIN MÜHENDİSLER ÇALIŞMA GRUBUTMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası