TMMOB İKİNCİ BAŞKANLARINDAN NAİL GÜLER GÖREVİNE DERHAL İADE EDİLMELİDİR

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, TMMOB İkinci Başkanlarından Nail Güler`in 677 sayılı KHK ile kamu görevinden ihraç edilmesi üzerine 24 Kasım 2016 tarihinde bir basın açıklaması yaptı.

Eklenme Tarihi: 28/11/2016

BASINA VE KAMUOYUNA

 

TMMOB İKİNCİ BAŞKANLARINDAN NAİL GÜLER GÖREVİNE DERHAL İADE EDİLMELİDİR

 

Birliğimizde Yönetim Kurulu Üyeliği ve 40. Dönem Yönetim Kurulu II. Başkanlığı görevlerinde bulunmuş Harita ve Kadastro Mühendisi Nail Güler, 22 Kasım 2016 tarihli Resmi Gazete`de yayımlanan 677 sayılı KHK ile hiçbir gerekçe gösterilmeden kamu görevinden çıkarılmıştır.

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Ulaşım Planlama Müdürlüğü`nde çalışmakta iken 15 Temmuz darbe girişimi sonrası başlatılan cadı avında 1 Ağustos 2016 tarihinde açığa alınan Nail Güler`in açığa alınma sürecinde 657 Sayılı Devlet Memurları Yasası`nda öngörülen soruşturma aşamalarının hiçbirisi uygulanmamış ve 677 sayılı KHK ile kamu görevinden ihraç edilmiştir.

 

Darbelere ve dikta rejimlerine her dönem karşı duran TMMOB`nin ikinci başkanlığını yapmış Nail Güler`in hiçbir gerekçe gösterilmeden kamu görevinden çıkartılmasının takipçisi olacağımızın ve görevine iadesi için mücadelemizi sürdüreceğimizin bilinmesini istiyoruz.

 

Emin Koramaz

TMMOB Yönetim Kurulu BaşkanıTMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası