TEKNİK GEZİ VE PİKNİK

Genç İnşaat Mühendisi Adayları Teknik Gezi ve Piknikte Buluştu.

Eklenme Tarihi: 12/05/2014

Anadolu ve Eskişehir Osmangazi Üniversitelerinin  İnşaat Mühendisliği bölümünde okuyan Genç-İnşaat Mühendisleri adayları mesleğe dair teknik gezilerine ve sosyal faaliyetlerine devam ediyor.Bu kapsamda İnşaat Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesinin desteğini alan genç-İMO bünyesindeki İnşaat Mühendisliğine aday öğrenciler, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Eskişehir Su ve Kanalizasyon Eskişehir Atık Su ve İçme suyu Arıtma tesislerini gezerek,mesleğin farklı bir dalı olan Su Arıtma konusunda yeni bilgiler edindiler.

Önce Alpu yolu üzerinde bulunan, atık su arıtma tesislerini gezen öğrenciler, yetkili personelden fiziksel ve biyolojik arıtma üniteleri ile çamur arıtma üniteleri hakkında bilgi aldılar ve atıksu laboratuvarını incelediler.

Daha sonra Orhangazi Mahallesi Ömür Mevkiinde bulunan İçme Suyu Arıtma Tesislerine giden öğrenciler, burada da tesisin; depolama, bakım onarım, kalite kontrol ve temizlik ünitelerini gezerek kentin içme suyunun kullanıcıya ulaşıncaya dek hangi aşamalardan geçtiğini gördüler.

İnşaat Mühendisliği öğrencileri, Tüm dünyada ve ülkemizde su sıkıntısının sürekli gündemde olduğu günümüzde; temiz içme ve kullanma suyunun insanlara ulaştırmanın aşamalarını ve atık suyun doğaya en az zarar verecek şekilde nasıl atılması gerektiğini bu kez daha yakından görme fırsatı buldular.

Arıtma Tesisleri gezisinin ardından genç-İMO çatısı altındaki öğrenciler, günün sonunu piknikte hep beraber eğlenerek ve kendi içlerinde dayanışmayı artırarak geçirdiler.

Genç İMO üyesi öğrenciler, İnşaat Mühendisleri Odasının, Anadolu ve Eskişehir Osmangazi Üniversitelerine verdiği  desteğin önümüzdeki günlerde yapacakları bilimsel ve sosyal etkinlikler de de süreceğini belirttiler.

 TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası