2018-04

Eklenme Tarihi: 20/10/2021  EKB Uzmanlığı Kursumuz Tamamlandı
25-26-27 Nisan 2018 tarihlerinde Şube Araştırma Görevlimiz Koray Güler ve Sakarya Şubesi Sekreter Üyesi Semih Uçar tarafından verilen eğitimde EKB ile ilgili mevzuatlar ve uygulamaları anlatıldı. Üç günlük eğitimin ardından yapılan sınavda başarılı olan katılımcılar EKB Uzmanı olmaya hak kazandı.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  MİMARLIK VE MÜHENDİSLİK HİZMET BEDELLERİNİN HESABINDA KULLANILACAK 2018 YILI YAPI YAKLAŞIK BİRİM MALİYETLERİ HAKKINDA TEBLİĞ YAYINLANDI
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan Mimarlık ve Mühendislik Hizmet Bedellerinin Hesabında Kullanılacak 2018 Yılı Yapı Yaklaşık Birim Maliyetleri Hakkında Tebliğ, Resmi Gazete`nin 26 Nisan 2018 tarihli 30403. sayısında yayınlandı.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  `ODA BENİM İÇİN NE YAPMALI?`
Fikirleriniz ve Katkılarınız Bizim İçin Çok Değerli... Siz değerli üyelerimizin fikirlerini, isteklerini ve bizden beklentilerini dinlemek için 2 Mayıs Çarşamba günü saat 17.00`de Şube seminer salonumuzda `Oda Benim için Ne Yapmalı?` konulu Serbest Kürsü yapılacaktır. Ardından Şube Terasımızda kokteyl düzenlenecektir. Tüm üyelerimiz davetlidir.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  Türkiye`nin Deprem Tehlikesi ve Mevcut Betonarme Yapılardaki Yetersizlikler Semineri
24 Nisan 2018 Salı günü Anadolu Üniversitesi`nden Doç.Dr. Özgür Avşar`ın sunacağı Türkiye`nin Deprem Tehlikesi ve Mevcut Betonarme Yapılardaki Yetersizlikler semineri Şube Binamızda gerçekleşecektir. Katılımlarınızı bekliyoruz.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  11. DÖNEM ÇALIŞMA GRUPLARI
İnşaat Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi tarafından 11.Dönem Çalışma Gruplarımız oluşturulmuştur. Çalışma gruplarımızda görev alıp, odamıza ve mesleğimize katkı vermek isteyen üyelerimizi çalışma gruplarımıza katılmaya davet ediyoruz.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  `TBDY (2019)?DA BETONARME BİNA TAŞIYICI SİSTEMLERİNİN TASARIMI İÇİN ÖZEL KURALLAR` SEMİNERİ
Doç.Dr. Özgür AVŞAR`ın sunacağı `TBDY (2019)?DA BETONARME BİNA TAŞIYICI SİSTEMLERİNİN TASARIMI İÇİN ÖZEL KURALLAR` konulu seminer 10 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 14.00 te Şube Seminer Salonumuzda gerçekleşecektir.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  `İçme Sularının Arıtılmasında Enerji Sarfiyatı ve Ozonla Arıtma` Semineri 20 Nisan 2018 Cuma Günü Şube Binamızda Gerçekleşecek
`İçme Sularının Arıtılmasında Enerji Sarfiyatı ve Ozonla Arıtma` seminerimiz Eskişehir Osmangazi Üniversitesi`nden Doç.Dr.Ender Demirel`in sunumuyla 20 Nisan 2018 saat 14.00`da şube binamızda gerçekleşecektir. Katılımınızı bekliyoruz.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  CHP Eskişehir Milletvekili Sn.Utku Çakırözer 14 Nisan 2018 Cumartesi günü Şube Yönetim Kurulumuzu ziyaret etti.
CHP Eskişehir Milletvekili Sn.Utku Çakırözer 14 Nisan 2018 Cumartesi günü Şube Yönetim Kurulumuzu ziyaret etti. Kendilerine samimi ziyaretleri için çok teşekkür ediyoruz
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  46. DÖNEM YÖNETİM KURULU GÖREV DAĞILIMI YAPTI
Odamız 46. Dönem Yönetim Kurulu ilk toplantısını gerçekleştirdi. 13 Nisan 2018 tarihinde gerçekleştirilen toplantıya Cemal Gökçe, Cemal Akça, Şükrü Erdem, Bülent Erkul, Hüseyin Kaya, Cem Oğuz ve Necati Atıcı katıldı. Yapılan görev dağılımında Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Gökçe seçilirken, Şubemiz 9. ve 10. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Bülent ERKUL, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi oldu.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  İnşaat Mühendisleri İçin Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Konulu Seminer Şube Seminer Salonumuzda Gerçekleşti
12 Nisan 2018 Perşembe günü SMMO Odası Eskişehir Şube Başkanı Neşet ERTOY ve TESMER Eskişehir Şubesi Başkan Yrd. Mustafa UÇKAÇ`ın anlatımıyla `İnşaat Mühendisleri İçin Muhasebe ve Vergi Uygulamaları` konulu seminer Şube Seminer Salonumuzda gerçekleşti. Sn. Ertoy`a ve Sn.Uçkaç`a değerli bilgilerini bizlerle paylaştıkları için çok teşekkür ediyoruz.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  7 Nisan 2018 tarihinde genç-İMO Eskişehir`le İstanbul Dudullu Bostancı Metro Hattı Teknik Gezisini gerçekleştirdik.

Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  Acı kaybımız...
Eskişehir Osmangazi Üniversitesin?den 2017 yılında mezun olan, öğrencilik yıllarında şubemiz genç-imo üyesi olan genç meslektaşımız Mehmet Cabir Günay?ı elim bir iş cinayeti sonucu kaybetmenin derin acısını yaşamaktayız
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  25-26-27 Nisan 2018 Tarihlerinde Şubemiz tarafından ENERJİ KİMLİK BELGESİ UZMANI EĞİTİMİ Düzenlenecektir.

Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  Çelik Yapıların Tasarım Hesap ve Yapımına ait Esasları Seminerimiz Gerçekleşti
Prof.Dr. Cem Topkaya`nın anlatımıyla `Çelik Yapıların Tasarım Hesap ve Yapımına ait Esaslar` konulu seminerimiz 5 Nisan 2018 Perşembe günü Şube Seminer Salonumuzda gerçekleşti. Etkinliğimize yoğun ilgi gösteren tüm üyelerimize teşekkür ediyoruz.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  İMO 46. DÖNEM OLAĞAN GENEL KURULU TAMAMLANDI
TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası 46. Dönem Olağan Genel Kurulu 30-31 Mart, 1 Nisan 2018 tarihlerinde, İMO Kongre ve Kültür Merkezi`nde gerçekleştirildi.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  `YENİ DEPREM YÖNETMELİĞİNDE ZEMİN TEMEL YAPI ETKİLEŞİMİNE BAKIŞ` SEMİNERİ
Prof.Dr. Bilge SİYAHİ`nin sunacağı `Yeni Deprem Yönetmeliğinde Zemin Temel Yapı Etkileşimine Bakış` konulu seminer 4 Mayıs 2018 Cuma günü saat 14.00 te Şube Seminer Salonumuzda gerçekleşecektir.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  `İÇME SULARININ ARITILMASINDA ENERJİ SARFİYATI VE OZONLA ARITMA` SEMİNERİ
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi`nden Doç.Dr. Ender DEMİREL`in sunacağı `İçme Sularının Arıtılmasında Enerji Sarfiyatı ve Ozonla Arıtma` konulu seminer 20 Nisan 2018 Cuma günü saat 14.00 te Şube Seminer Salonumuzda gerçekleşecektir.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  ENERJİ KİMLİK BELGESİ UZMANI EĞİTİMİ

Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  `İNŞAAT MÜHENDİSLERİ İÇİN MUHASEBE VE VERGİ UYGULAMALARI` SEMİNERİ
Eskişehir SMMO Odası Başkanı Neşet ERTOY ve TESMER Eskişehir Şubesi Başkan Yrd. Mustafa UÇKAÇ`ın sunacağı `İnşaat Mühendisleri İçin Muhasebe ve Vergi Uygulamaları` konulu seminer 12 Nisan 2018 Perşembe günü saat 14.00 te Şube Seminer Salonumuzda gerçekleşecektir.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  YENİ EGİTİMLER EKLENDİ

Detaylar İçin Tıklayınız »
 
TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası