2018-03

Eklenme Tarihi: 20/10/2021  10.Dönem Yönetim Kurulu Üyelerimize Çalışma ve Katkılarından Dolayı Törenle Plaketleri Taktim Edildi
10.Dönem Yönetim Kurulu Üyelerimize çalışma ve katkılarından dolayı şube binamızda düzenlenen törenle plaketleri 11.Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Kılıç tarafından taktim edildi. Törene katılan 10.Dönem Şube Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Erkul, Sekreter Üye Berrin Çiftçi, Sayman Üye H.Selim Şengel, üyeler Anıl Asil, İlkay Kara ve Yedek Üyeler Fadime Zengin,Oytun Gökten,Murat Kağıtcı,Tayfun Toprak, Erman Acay`a şubemize vermiş oldukları emek ve katkılarından dolayı bir kez daha teşekkür ediyoruz.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  Eskişehir Şube 11.Dönem Merkez Delegeleri Şube Binamızda bir Araya Geldi
İnşaat Mühendisleri Odası Eskişehir Şube 11.Dönem Merkez Delegeleri Deniz Kılıç,Bülent Erkul,Erman Gölet,Sacit Doğan,Berrin Çiftçi,Müberra Çetinkaya, İnci Şentuna,Arda Yılmaz,Orkun Kılıç ve Onur Kurulu Üyesi Fercan Yavuz 30-31 Mart ve 1 Nisan 2018 tarihlerinde Ankara`da Düzenlenecek olan İnşaat Mühendisleri Odası 46. Olağan Genel Kurulu öncesi 26 Mart 2018 Pazartesi günü şube binamızda bir araya geldiler.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  Doğal Yaşam ve Ekolojik Yapılaşma` Seminerimiz Gerçekleştirildi.

Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  SEMİNER: ÇELİK YAPILARIN TASARIM, HESAP VE YAPIMINA DAİR ESASLAR
Prof.Dr. Cem TOPKAYA`nın sunacağı `Çelik Yapıların Tasarım, Hesap ve Yapımına Dair Esaslar` konulu seminer 5 Nisan 2018 Perşembe günü Şube Seminer Salonumuzda gerçekleşecektir.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  İMO ŞUBE BAŞKANLARI ORTAK TOPLANTISI YAPILDI
İnşaat Mühendisleri Odası Şube Başkanları ortak toplantısı, 17 Mart 2018 tarihinde, Ankara?da yapıldı.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  TÜRKİYE BİNA DEPREM YÖNETMELİĞİ YAYINLANDI
Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği 18 Mart 2018 tarih, 30364 (Mükerrer) Sayılı Resmi Gazetede yayınlandı. Yönetmelik 1.1.2019 tarihinde yürürlüğe girecek.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  Bizi Sosyal Medya Hesaplarımızdan Takip Edebilirsiniz
Tüm faaliyet ve etkinliklerimizden haberdar olmak, kaçırdığınız seminerleri izlemek ve bize kısa sürede ulaşmak için lütfen sosyal medya hesaplarımızı takip edin.. Sosyal medya adreslerimize ekteki dosyadan ulaşabilirsiniz
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  SEMİNER: DOĞAL YAŞAM VE EKOLOJİK YAPILAŞMA
Prof.Dr. Gündüz ÖZIŞIK`ın sunacağı `Doğal Yaşam ve Ekolojik Yapılaşma` konulu seminer 24 Mart 2018 Cumartesi günü Şube Seminer Salonumuzda gerçekleşecektir.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  Program Kurslarımızın Tarihleri Belirlendi
Şubemizce gerçekleştirilecek program kurslarının tarihleri belirlenmiştir. Kurs kayıt tarihi 19 Mart 2018 Pazartesi olup, kontenjanlarımız sınırlıdır. Ayrıntılı bilgi ekte mevcuttur
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  Mansart Çatılarla ilgili Uygulama Esasları Konulu bilgi toplantısı gerçekleştirildi
13 Mart 2018 Salı günü şubemizde Mansart Çatılarla ilgili Uygulama Esasları Konulu bilgi toplantısı gerçekleştirildi. Şubemiz Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Kılıç`ın sunumuyla gerçekleşen toplantıda, üyelerimizin yönetmelik hakkındaki görüşleri alındı.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  İNŞAAT MÜHENDİSLERİ, `GAYRİMENKUL GELİŞTİRME VE YÖNETİMİ` BİLİRKİŞİLİK UZMANI OLARAK GÖREV YAPABİLECEK
İnşaat Mühendisleri Odasının, inşaat mühendislerinin `Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi` Bilirkişilik Uzmanlığı yapabilmesi için yaptığı başvuru Adalet Bakanlığı tarafından kabul edildi.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  Şube Yönetim Kurulu Üyelerimiz İlbank Bölge Müdürü Murat Karaçam`ı ziyaret etti.
Şube Yönetim Kurulu Üyelerimiz İlbank Bölge Müdürü Murat Karaçam`ı ziyaret etti. Bizleri içtenlikle kabul ettiği için Sn.Karaçam`a çok teşekkür ediyoruz.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  Şube Yönetim Kurulu Üyelerimiz Anadolu Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof.Dr. Mustafa Tombul`u ziyaret etti.
Şube Yönetim Kurulu Üyelerimiz Anadolu Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof.Dr. Mustafa Tombul`u ziyaret etti. Daha önceki dönemlerde olduğu gibi Oda ve Üniversite ilişkilerinin katlanarak artması için karşılıklı dilek ve temenniler dile getirildi. Bizleri içtenlikle kabul ettiği için Prof.Dr. Mustafa Tombul`a ve bizimle birlikte görüşmeye vakit ayırarak katılan bölüm hocalarımız Yard.Doç.Dr.Kıvanç Taşkın`a ve Yard.Doç.Dr.Mehmet İnanç Onur`a çok teşekkür ediyoruz.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  Şube Yönetim Kurulu Üyelerimiz ESKİ Genel Müdürü Suat Balci`yi makamında ziyaret etti.
Şube Yönetim Kurulu Üyelerimiz 8 Mart Perşembe günü ESKİ Genel Müdürü Suat Balci`yi makamında ziyaret etti. Eskişehir`in su problemlerinin çözümü için yapılan faaliyetler hakkında geniş bilgi alındı ve sorunlar karşılıklı olarak dile getirildi. Bizleri içtenlikle kabul ettiği için Sn Balci`ya çok teşekkür ediyoruz.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  Şube Yönetim Kurulu Üyelerimiz Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof.Dr. Mizan Doğan`ı ziyaret etti.
Şube Yönetim Kurulu Üyelerimiz 7 Mart Çarşamba günü Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof.Dr. Mizan Doğan`ı ziyaret etti. Daha önceki dönemlerde olduğu gibi Oda ve Üniversite ilişkilerinin katlanarak artması için karşılıklı dilek ve temenniler dile getirildi. Bizleri içtenlikle kabul ettiği için Prof.Dr. Mizan Doğan`a ve bizimle birlikte görüşmeye vakit ayırarak katılan bölüm hocalarımız Prof.Dr. Eşref Ünlüoğlu, Prof.Dr.Nevzat Kıraç`a ve Doç.Dr.Ender Demirel`e çok teşekkür ediyoruz.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  30 Ağustos Orta Okulu 8. sınıf öğrencileri şubemizi ziyaret ederek inşaat mühendisliği mesleği ve Odamız hakkında bilgi aldılar.
6 Mart Salı günü 30 Ağustos Orta Okulu 8. sınıf öğrencileri şubemizi ziyaret ederek inşaat mühendisliği mesleği ve Odamız hakkında bilgi aldılar. Şube Yönetim Kurulu Başkanımız Deniz Kılıç yaptığı sunumla mesleğimizi tanıtırken, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Gökçen Arslan ve Neşe Birlik`te mesleğimiz hakkında merak edilen soruları cevaplandırdı. Öğrenci arkadaşlarımıza ve bu farkındalığı onlarda şimdiden yaratmaya çalışan Öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  Şube Yönetim Kurulu Üyelerimiz Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı meslektaşımız Prof.Dr. Yücel GÜNEY`i ziyaret etti.
6 Mart Salı günü Şube Yönetim Kurulu Üyelerimiz Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı meslektaşımız Prof.Dr. Yücel GÜNEY`i ziyaret etti. Üniversite ve Oda ilişkilerinin dahada geliştirilmesi ve Eskişehir`in kentsel sorunlarına ortak çözümler getirilmesi konusunda karşılıklı görüş ve öneriler samimi bir şekilde dile getirildi 11.Dönem Şube Yönetim Kurulumuza çalışmalarında başarılar dileyen Sn.Yücel`e samimi dilek ve temennileri için çok teşekkür ederiz.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  Şube Yönetim Kurulu Üyelerimiz Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Meslektaşımız Prof.Dr. Hasan Gönen`i makamında ziyaret ettiler.
Şube Yönetim Kurulu Üyelerimiz 5 Mart Pazartesi günü Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Meslektaşımız Prof.Dr. Hasan Gönen`i makamında ziyaret ettiler. Yapılacak mesleki ve sosyal faaliyetlerde iş birliğinin geliştirilmesinin önemi karşılıklı dile getirildi. Değerli Hocamıza bizleri içtenlikle kabul ettiği için çok teşekkür ederiz.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  Şube Yönetim Kurulu Üyelerimiz Tepebaşı Belediye Başkanı Dt.Ahmet ATAÇ`ı makamında ziyaret ettiler.
5 Mart Pazartesi günü Şube Yönetim Kurulu Üyelerimiz Tepebaşı Belediye Başkanı Dt.Ahmet ATAÇ`ı makamında ziyaret ettiler. Belediye-Oda İlişkileri, Üyelerimizin karşılaştığı problemler ve Eskişehir`in sorunlarının karşılıklı olarak dile getirildiği toplantıda karşılıklı iş birliğinin önemi vurgulandı. Sn. Ataç`a bizleri kabul ettiği için çok teşekkür ederiz.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  Şube Yönetim Kurulu Üyelerimiz 6 Mart Salı günü Eskişehir Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hikmet Çelik ve İl Müdür Yardımcısı Yunus Deniz`i ziyaret etti.
Şube Yönetim Kurulu Üyelerimiz 6 Mart Salı günü Eskişehir Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hikmet Çelik ve İl Müdür Yardımcısı Yunus Deniz`i ziyaret etti. Kurumların daha koordineli bir şekilde çalışmaları için neler yapılabileceği, kurum ve şehir sorunları, olabilecek çözüm yolları hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. 11.Dönem Şube Yönetim Kurulumuza çalışmalarında başarılar dileyen Sn.Çelik ve Sn.Deniz`e samimi dilek ve temennileri için çok teşekkür ederiz.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  ŞUBEMİZ 11. DÖNEM YÖNETİM KURULU GÖREV DAĞILIMINI YAPTI

Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  Şube Yönetim Kurulu Üyelerimiz DSİ 3.Bölge Müdürü Murat GÜL`ü Ziyaret Etti
Şube Yönetim Kurulu Üyelerimiz 1 Mart Çarşamba DSİ 3.Bölge Müdürü Murat GÜL`ü makamında ziyaret ettiler. Karşılıklı ilişkilerin geliştirilmesi için yapılacaklar ve 2019`da Şubemizce düzenlenmesi planlanan Su Yapıları Sempozyumu hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Sn.Gül`e bizleri içtenlikle kabul ettiği için çok teşekkür ederiz.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  TÜRKİYE BİNA DEPREM YÖNETMELİĞİ YAYINLANMAK ÜZERE RESMİ GAZETE`YE GÖNDERİLDİ
28 Şubat 2018 tarihli Resmi Gazete`de yayınlanan Afet ve Acil Durum Yüksek Kurulunun 29/12/2017 Tarihli ve 2017/1 Sayılı Kararına göre çalışması biten `Türkiye Bina Deprem Yönetmeliğinin yayınlanmak üzere Resmi Gazete`ye gönderilmesine, çalışması biten `Türkiye Deprem Tehlike Haritasının` da uygun görüşle Bakanlar Kurulu`nun onayına sunulmasına karar verilmiştir. Tüm üyelerimizin bilgisine sunarız.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  Şube Yönetim Kurulu Üyelerimiz Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt`u Ziyaret Etti
Şube Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt ile makamında bir araya geldi. Yapılan görüşmede Odamız ile Belediye arasındaki koordinasyonun artırılması, kentin, halkın ve üyelerimizin sorunları Sn. Kurt`a iletilerek çözümleri hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Görüşmenin sonunda 11.Dönem Yönetim Kuruluna başarı dileklerini sunan Sn.Kurt`a bizleri içtenlikle kabul ettiği için teşekkür ederiz.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası