Levent Darı'yı Saygı ve Özlemle Anıyoruz

Eklenme Tarihi: 04/11/2022

Değerli meslektaşımız, Odamızın ve TMMOB’nin emektarı, sevgili Levent Darı’nın aramızdan ayrılışının üzerinden 1 yıl geçti.
Meslektaşı olmaktan gurur duyduğumuz çok özel bir insandı Levent Darı. Onun özverili çalışmalarını bugün hala Oda faaliyetlerimizde, mesleki çalışmalarımızda görüyor, yokluğunu derinden hissediyoruz.

1986 yılında ODTÜ`den mezun olmuştu Levent Darı. Mesleki hayatına Marmaris`te kıyı liman mühendisi olarak başlamış, 1988 yılından itibaren de inşaat taahhüt ve yapı tasarımı alanlarında şirket yöneticisi olarak çalışmıştı. Evli ve bir çocuk babasıydı. Onun için, Odamızın temel direklerinden biridir desek abartmış olmayız. Oda Yönetim Kurulumuzun 41., 42. ve 43. Dönemlerinde sekreter üye olarak kollarını sıvadı. Sadece Yönetim Kurullarında değil, Odamızın uzmanlık kurullarında da görev alarak önemli katkılar sundu. Özellikle Referans Belgesi Kurulu ve Mesleki Değerlendirme Kurulu çalışmalarıyla mesleğimizin gelişimi için çok çaba sarf etti. Türkiye Mühendislik Haberleri Dergisinin 448. sayısından 480. sayısına kadar Genel Yayın Yönetmeni ve Yazı İşleri Müdürü olarak görev yaptı. Türkiye’nin en eski süreli yayını olan TMH’yi hep canlı, hep üretken tutmaya gayret etti. Onu, son olarak 47. Dönem İMO Yönetim Kurulu Üyeliği görevindeyken, çok erken bir yaşta kaybettik.
Levent Darı’yı tanıyan herkes onun mücadeleciliğini bilirdi. Öğrencilik yıllarından beri çalışkanlığıyla nam salmıştı. Alçak gönüllüydü. Bulunduğu her alanda bir iz bıraktı.

Odasına, ülkesine, halkına sevgiyle bağlı bir mühendis, bir mücadele insanıydı. Onu sevgi ve özlemle anıyor; mesleğine, meslektaşlarına, Odasına ve ülkesine sunduğu katkıları için minnet duyuyoruz.TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası