İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

14 HAZİRAN 2021, PAZARTESİ   

18

BASIN AÇIKLAMASI

    Yayına Giriş Tarihi: 03.09.2020 00:00   Güncellenme Zamanı: 03.09.2020 15:57:13  Yayınlayan Birim: ESKİŞEHİR ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 03.09.2020 15:56:19

Odunpazarı Belediyesi’nde çalışmakta olan meslektaşımız Önder TÜFEKÇİ’nin düğünlerde koronavirüs gözetmeni olarak görevlendirilmesi hakkında Şube Yönetim Kurulumuzun yaptığı basın açıklaması

 

"Dün Şanlıurfa Siverek`e bağlı Burçalık Köyü`nde iki yıldır cami imamı olarak görev yapan 44 yaşındaki Osman Çilenti, yaklaşık iki hafta önce Siverek Müftülüğü`nce koronavirüsten yaşamını yitirenlerin cenazelerini yıkamakla görevlendirildi. Sosyal medyada, müftülükteki bazı uygulamalara karşı çıktığı için Çilenti`ye bu görevin ceza olarak verildiği, kendisine salgından korunması amacıyla ekipman bile verilmediği iddia edildi. İmam Çilenti`nin cenaze yıkama esnasında kendisini kötü hissettiği ve birkaç gün sonra da yaşamını yitirdiği belirtildi. Bu haber tüm toplum gibi bizde de derin üzüntüye sebebiyet vermiştir.

Bugün ise Odunpazarı Belediyesi`nde çalışmakta olan meslektaşımız Önder TÜFEKÇİ`nin düğünlerde koronavirüs gözetmeni olarak görevlendirildiğini öğrenmiş bulunuyoruz. 

Biz İnşaat Mühendisleri, kendi uzmanlık konumuz olan alanlarda deprem, sel gibi afetler sonrasında görev almaktan kaçınmadık, kaçınmayız. İhtiyaç duyulduğunda mesleki bilgi birikimimizi halkımızın hizmetine sunmayı görev biliriz. Ancak herkesin bildiği üzere İnşaat Mühendisleri, kolluk kuvvetleri ve sağlık çalışanları gibi salgın yönetimi konusunda bilgi ve tecrübe sahibi değildirler. Buna rağmen meslektaşlarımızın bu konuda görevlendirilmesini anlamakta güçlük çekiyoruz. Kurumlarda ilgili personel eksikliğinden ötürü böyle bir görevlendirilmeye mecbur kalındıysa, tüm meslektaşlarımızın rahatlaması adına Önder TÜFEKÇİ`ye bu konuda verilen eğitimin ve kendisine teslim edilen koruyucu ekipmanların tutanaklarının kamuoyu ile paylaşılmasını eğer paylaşılamıyorsa meslektaşımızın derhal mesleği ile ilgili bir göreve iade edilmesini kamuoyu önünde Sayın Kazım KURT`tan talep ediyoruz. 

Bugüne kadar iyi ilişkiler içerisinde kamu yararına bir çok projede beraber çalıştığımız Sayın KURT`un, Odunpazarı Belediyesi`ni meslektaşlarımıza soruşturmalar açılmayan, görev yerleri değiştirilmeyen ve mobbing uygulanmayan bir kurum haline getireceğine inancımız tamdır."

 

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI 

ESKİŞEHİR ŞUBESİ YÖNETİM KURULUOkunma Sayısı: 39

Eskişehir Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.