TÜM ÇALIŞANLAR İÇİN SAĞLIKLI VE GÜVENLİ ÇALIŞMA ORTAMI İSTİYORUZ!
[ HER YENİ GÜNE YENİ ÖLÜMLERLE UYANMAK İSTEMİYORUZ ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

12 TEMMUZ 2020, PAZAR   

32

HER YENİ GÜNE YENİ ÖLÜMLERLE UYANMAK İSTEMİYORUZ

    Yayına Giriş Tarihi: 10.09.2012   Güncellenme Zamanı: 19.10.2012 17:32:13  Yayınlayan Birim: ESKİŞEHİR ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 06.10.2012 12:31:45

İçeriğinin vahameti bir yana son derece gayri insani bulduğumuz, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu tarafından yapılan açıklamayı reddediyor ve şiddetle kınıyoruz.

Geçtiğimiz gün Afyon`da askeri bölge içerisindeki cephanelikte meydana gelen patlamada 25 gencimiz hayatını kaybetmiştir. Yaşamını yitiren, gençlerimizin ailelerine baş sağlığı dileklerimizi iletiyor, acılarını yürekten paylaşıyor, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Hayatlarının baharında ölüm ile tanışan gençlerimizin ardından yapılan resmi açıklamalar ise içler acısıdır. Patlamanın üzerinden saatler geçtikten sonra yapılan ilk açıklamalarda, yaşanan bu elim olaya basit bir kaza görüntüsü verilmiş, halkımız bu durumun olağan karşılanması gerektiği yönünde ikna edilmeye çalışılmıştır.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu tarafından yapılan "Hindistan ve Pakistan`da da sıkça yaşanıyor" açıklamasının ise kabul edilmesi mümkün değildir. Ülkemizi yöneten akılların her vaka sonrası aynı minvalde yaptığı açıklamalar onların gözünde insan hayatının hiçbir kıymetinin olmadığını gözler önüne sermektedir. İçeriğinin vahameti bir yana son derece gayri insani bulduğumuz bu açıklamayı reddediyor ve şiddetle kınıyoruz.

Afyon`da 25 gencecik canı aramızdan ayıran patlamadaki karanlık perde acilen kaldırılmalı, olayın sorumlularından hesap sorulmalı, siyasi sorumluluğu olanlar da beklentileri karşılayarak ve derhal istifa etmelidir.

İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI YÖNETİM KURULU


Okunma Sayısı: 1679

Eskişehir Şube Kaynaklı Basın Açıklamaları »
Tüm Basın Açıklamaları »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.